Hoça e Qytetit - Portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nderohen dëshmorët e Betejës së Jeshkovës dhe të rënët me 11 mars të vitit 1981

Shko poshtë

Nderohen dëshmorët e Betejës së Jeshkovës dhe të rënët me 11 mars të vitit 1981 Empty Nderohen dëshmorët e Betejës së Jeshkovës dhe të rënët me 11 mars të vitit 1981

Mesazh nga Miran Xh Shala 11/3/2013, 21:49

Në shenjë respekti dhe nderimi për dëshmorët e kombit të rënë në Betejën e Jeshkovës me 11 mars të vitit 1999, kryetari i Komunës së Prizrenit Ramadan Muja me bashkëpunëtorë, veteranë të luftës e familjarë të dëshmorëve kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë.Kryetari Muja gjatë vizitës në varrezat e dëshmorëve në Landovicë Beteja e Jeshkovës është ngjarje që ka bërë kthesë në historinë e popullit shqiptar, është një faqe e shkruar me shkronja të arta. Nehat Basha ish epror i UÇK-së tha se në këtë vend i nderojmë ata që ranë në altarin e lirisë që ne të jetojmë të lirë. Pas homazheve në Landovicë kryetari Muja me bashkëpunëtor, veteranë të luftës e familjarë të dëshmorëve, në shenjë respekti e nderimi për të rënët e 11 marsit të vitit 1999 vizituan vendin e betejës në Jeshkovë, aty ku është ngritur lapidari në shenjë nderimi dhe respekti për dëshmorët.

Miran Xh Shala

Numri i postimeve : 1
Pikët : 3
Join date : 11/03/2013
Age : 28
Location : Hoqe e Qytetit

https://www.facebook.com/miran.shala

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi